منو

مقالات

سئو چیست ؟

بهینه‌سازی موتور جستجو و بهینه سازی سایت / سئو سایت چیست : سئو سبز

بهینه‌سازی موتور جستجو (به انگلیسی: ‎Search engine optimization (SEO)‎) که گاهی در فارسی به آن سئو گفته می‌شود عملیاتی است که برای بهبود بازدید یک وب‌گاه یا یک صفحهٔ وب در صفحه نتایج موتورهای جستجو که می‌تواند طبیعی و یا الگوریتمی باشد، می‌گویند. این یکی از روش‌های بازاریابی موتور جستجو است. به صورت کلی وب‌گاه‌هایی که دارای بالاترین مکان و بیشترین تکرار در صفحهٔ نتایج موتورهای جستجو باشند، بازدیدکنندهٔ بیشتری از طریق موتورهای جستجو به دست می‌آورند.برای وبمسترها یکی از عوامل مهم و حیاتی بدست اوردن کاربران جدید از موتورهای جستجو و بخصوص گوگل می باشد.

SEO چیست؟

۱. SEO چیست؟
الف. SEO مخفف چیست؟ کلمه SEO مخفف عبارت Search Engine Optimization بوده، که معنای تحت اللفظی آن بهینه سازی موتورهای جستجو می باشد که سایت سئو سبز در زمینه بهینه سازی سایت و سئو سایت و طراحی سایت فعالیت انجام می دهد.
ب. تعریف سئو به سبک ایرانی کلمه سئو در دایره لغات ایران ثبت نشده و در اصل آن را باید به صورت اس ای او بخوانیم، ولی اگر بخواهیم به سبک ایرانی آن را تعریف کنیم، این کلمه مخفف را می توانیم به صورت بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو تعریف نماییم .
ج. معنی سئو به صورت خاص سئو روندی است که به کمک یک سری از اصول و تکنیک ها، در جهت بهبود دیده شدن سایت در بین نتایج جستجو در موتورهای جستجو نظیر گوگل، کمک می نماید.
د. معرفی سئو به صورت عام اگر بخواهیم ساده ترین تعریف ممکن را برای سئو ارائه کنیم، بهتر است از مثال زیر استفاده کنیم: تصور کنید که امروز یک روز عادی و آفتابیست و شما به عنوان یک کاربر اینترنت در حال جستجو برای موضوع مورد نظر خودتان هستید. زمانی که شما وارد صفحه اول گوگل می شوید و عبارت مورد نظر را جستجوی می کنید، یک صفحه برای شما باز می شود که صفحاتی را که با موضوع مورد نظر شما رابطه دارد را به شما نشان می دهد.
قطعا هم شما و هر کاربر دیگری در ۹۰ درصد اوقات، صفحه مورد نظر خود را در همان صفحه اول می یابید و دیگر وارد صفحات بعدی نمی شوید. سئو همان نقشه گنجیست که به صاحبان مشاغل و مدیران سایت ها کمک می نماید که سایتشان در بین همین ۱۰ گزینه صفحه اول و آن هم در بالاترین مکان قرار گیرد. سئو به شما کمک می کند که سایت شما در رتبه اول گوگل قرار گیرد!


اگر تا همین لحظه متوجه اهمیت سئو سایت شده اید، همین حالا با ما برای بهینه سازی وب سایتتان تماس بگیرید.


سئو چیست | سئو سبز
پربازدید ترین ها
سئو سبز،بهینه سازی سایت، سئو سایت، طراحی سایت
با ما تماس بگیرید
02177166964
09128238263

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به شرکت سئو سبز میباشد